“Renkler” Projesi Mobil Sergisi

“Renkler” Projesi Mobil Sergisi

Keşan Belediyesi’nin AB hibe programlı “Renkler” projesinin ikinci ayağı olan mobil sergi Keşan Kent Müzesi’nde açıldı.

İvaylovgrad Sosyal Entegrasyon Derneği Başkanı Kremena Kyoseva ve Tahir Demirel’in koordinatörlüklerini üstlendiği Renkler projesi’nin mobil sergisine; Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu, Keşan Belediye Başkan Yardımcıları ile ilçe protokol temsilcileri katıldı.

Projenin ikinci ayağı olan mobil sergi ilk olarak Enez’de başladı ve ikinci etap olarak Keşan’da devam ediyor.

Proje koordinatörleri olan Kremena Kyoseva ve Tahir Demirel; projede kültürel ve doğal mirasın farkındalığı için sıradışı bir yöntem izlediklerini, bunda da sanat yöntemini kullandıklarını, sanatçılar ile turizm üzerine nasıl değerler üretebilirizi çalıştıklarını ve bu proje ile Keşan, İpsal, Enez bölgesini tanıtacaklarını ifade etti.

 Kültür, turizm ve sanatı içinde bulunduran birçok projeye bundan sonra da Keşan Belediyesi olarak ev sahipliği yapacaklarını ifade eden Keşan Belediye Başkanı Mustafa Helvacıoğlu,

 Bulgar ve Türk ressamlar ile birlikte ilçenin turistik cazibesini arttırmaya yönelik duvar boyama faaliyetlerinin ilgi gördüğünü söyleyerek, turizm ve sanatı içinde bulunduran bir çok projeye bundan sonra ev sahipliği yapmaya devam edeceklerini kaydetti.

Daha önce Keşan Kent Müzesi envanterine kazandırılmış olan 70 yıllık makas ile kurdele kesilerek serginin açılışı gerçekleştirildi.