KENT MÜZEMİZ DAHA AÇILMADAN İLK ÖDÜLÜNÜ ALDI! 

KENT MÜZEMİZ DAHA AÇILMADAN İLK ÖDÜLÜNÜ ALDI! 

KENT MÜZEMİZ DAHA AÇILMADAN İLK ÖDÜLÜNÜ ALDI! 

Tarihi Kentler Birliği’nin düzenlediği yarışmada Restorasyon Uygulamamız ile ulusal anlamda ses getiriyor, övgü topluyoruz.

Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması’nda Uygulama Kategorisinde Kent Müzemizde yaptığımız restorasyon çalışması ödüle layık görüldü.

Tarihi Kentler Birliğinin 21’incisini düzenlediği Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Proje ve Uygulamalarını Özendirme Yarışmasının sonuçları belli oldu. Yarışmaya bu yıl 34 üye belediye, toplam 67 projeyle katıldı. 2001 yılından bu yana düzenlenen Koruma Özendirme Yarışması, TKB üyesi belediyelerin “kimlikli kent” kavramını güçlendirmesini, kentin hafıza mekânlarını geleceğe taşınmasını, atıl durumdaki yapıları restore ederek yeniden işlevlendirmesini ve yaşayan, canlı odaklara, kamusal alanlara dönüştürmesini destekliyor, teşvik ediyor. Tek yapı ölçeğinde onarımlar ile sokak, çarşı, mahalle gibi çok boyutlu yürütülen kentsel mirası koruma çalışmaları bu yarışma sayesinde tanıtılıyor, düzenlenen ödül töreniyle projeler sergileniyor ve ilgili kesimlerle paylaşılıyor.